İdeal Cilt Bakımı

İyi bir cilt bakımının sorumluluğu sandığınızdan çok daha fazla. Cildiniz hâlâ genç ve formundayken gelecekte yaşayacağınız sorunların önlemini alabilirsiniz. İşte yedi adımda bakım rutininiz...

Önce yüzünüzdeki kırışıklıkları hedef alın ve ardından sivilcelere odaklanın. Hem yaşlanma karşıtı bakım hem de sivilce tedavisi sağlayan bir temizleyici ürün tercih edin. Skinceuticals, Blemish+Age, temizleyici jel bizim favorimiz.
  1. İkincil hedefiniz gözeneklerinizi mümkün olduğunca açık tutmak ve cildinizi buna rağmen iyice nemlendirmek. Sivilceye yatkın bir cilt yapısına sahipseniz kullandığınız ürünlerin içeriğinde salisilik asit olmasına özen gösterin.
  2. Cilt yapınıza göre seçtiğiniz nemlendiriciyi mutlaka en azından SPF15 güneş koruyucuyla destekleyin. Göz çevresindeki kırışıklıkları da asla unutmayın.
  3. Ölü hücreleri uzaklaştırıp, hücre yenilenmesini tetiklemek için mutlaka cildinize haftada bir kez peeling uygulayın.
  4. Doğru yiyecek ve içecekleri tüketin. Günde en az bir buçuk litre su için. Ve kolajen bağlarının arasına bağlanıp sertleştikten sonra kırılarak kırışıklıkların oluşmasına neden olan şeker tüketimini minimuma indirin.
  5. Egzersiz yaparak hücre döngüsünü hızlandırın, yağ yakın. Emin olun bedeninizin sağlığı yüzünüze yansıyacak.
  6.  Cilt problemlerinizi mutlaka dermatoloğunuzla paylaşın


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder