Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yatak alırken nelere dikkat edilmeli, hangi sertlikte yatakları tercih etmeliyiz, bize en uygun yatak ne gibi özellikleri barındırmalı ?

Uyku sırasında vücudun doğal omurga eğrisinin koruması önemlidir, Doğru duruş desteği sunan bir yatak vücudun doğal kıvrımlarına uyum gösterir. Fazla yumuşak yataklar vücudun ağırlık noktalarını desteklemez, Fazla sert yataklarda ise yatak ve vücudunuz arasında boşluklar oluşur ve vücudunuza aşırı basınç uygulanır, iki durumda da sağlıklı ve tamamlanmış uykuya hasret kalırsınız,

Doğru sertliğe sahip bir yatak İyi uykunun olmazsa olmazıdır, Yatağı mutlaka deneyerek almalısınız. Ancak 5-10 dakikalık denemeler ile bile kişi vücudu için doğru desteği her zaman bulamayabilir, Ve çoğu zaman da eşler arasında uzlaşma sağlanarak yatak seçimi yapılır,
Eşler kendi özel vücut tiplerine ve ölçülerine uygun; en doğru duruş desteğini ve basınç dengesini sunan yatakları tercih etmelidirler. Böylece aynı pozisyonda daha uzun süre yatabilir, derin bir gece uykusu alabilirler.

Eşler yatakta birbirlerinin hareketlerinden etkilenmeyecekleri yay teknolojilerini tercih etmelidirler. Doğru yatak seçiminde cinsiyet dışında dikkat edilmesi gereken daha önemli noktalar vardır.
Eşler kendi vücut tiplerine, uyuma pozisyonlarına, ağırlık noktalarına ve ağrı kriterlerine uygun, kişiselleştirilmiş uyku alanlarına sahip yataklar için bilimsel ölçüm yapan cihazlardan ve satış noktalarından destek alabilirler.

Yataş Yatak Ürün Yöneticisi / Yasemin Kınay 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder