10 Pratik Güzellik Önerisi

10 Pratik Güzellik Önerisi
Güzelliğinize güzellik katmanızı, cilt vücut bakımlarınızda ve makyaj yaparken işinizi kolaylaştıracak 10 pratik güzellik ve bakım önerisi:

1- Kozmetik marketlerde satılan yumuşak tüylü vücut fırçalarını bilirsiniz. Hemen bu fırçalardan bir tane edinip özellikle duş öncesinde ayaklardan başlayarak yukarı doğru dairesel hareketlerle vücudunuza masaj yapın. Böylece kan dolaşımını hızlandırmış olacaksınız.

2- İster kuru havada, ister sıcak bir nemli bir iklimde yaşasanız da özellikle saç diplerinize ekstra özen göstermelisiniz. Kepeksiz ve mantarsız bir saç derisi için haftada bir kere elma sirkesi ile saçlarınızı durulayın.

3- Kirpik kıvırma aletini kullanmadan önce saç kurutma makinesi ile ısıtın, ısıyı kontrol edin ve kirpiklerinizi kıvırın. Sıcaklık daha kolay ve uzun süreli sonuç elde etmenizi sağlayacak.

4- Sabah evden çıkmadan uyguladığınız eyeliner'in gün içinde eyeliner'in üzerine ıslak kulak çubuğu ile aynı tonda göz farı sürün.

5- Uzun süredir kullanmadığınız ojeniz donarak katılaştı mı? Genellikle kapağın etrafında meydana gelerek ojenin kullanımını zorlaştıran bu durumu bir damla oje yada aseton damlatarak bir süreliğin giderebilirsiniz

6- Uzun bir yürüyüşün yada yoğun bir günün ardından ayaklarınıza lüks bir keyif yaşatın. Ilık suyun içerisine bir kaç damla güzel kokulu yağ damlatın ve kabın dibine de çakıl taşları yerleştirin. 15 dakika boyunca ayaklarınızı bu çakıl taşlarının üzerinde gezdirerek masaj yapın.

7- Saç fırçanızın üzerine en sevdiğiniz parfümden sıkın ve saçlarınızı tarayın. Her rüzgar estiğinde burnunuza gelecek bu koku sizi mutlu edecek ve etrafınızdakileri ise büyüleyecek.

8- Güzelliğinizi ölümsüzleştirecek en önemli şey egzersizdir. Günlük işlerinizin arasında yalnızca 15 dakikanızı egzersize ayırın.Dans etmek,yüzmek,yoga yada plates yapmak sizin seçiminiz.

9- Cildi düzenli bir şekilde ölü derilerden arındırmak hücre yenilenmesini destekler. Esmer şeker ve bal ikilisi ile cildinizi hem nemlendirebilir hem de ölü derilerden arındırabilirsiniz.

10- Al Pacino'nun rol aldığı kadın kokusu filmini izleyip te güzel bir parfüm seçiminin ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Parfümünüzü boyun ve bileklerdeki nabız bölgelerine sıkarak kokunun her kan pompalanışında etrafa yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder