Dekolte ve Makyaj Uyumu Nasıl Olmalı?

Sırt dekolteli beyaz abiye
Kadınların giydikleri kıyafetlerde göğüs, bacak, sırt ve omuz bölümlerinde bıraktıkları açıklığa dekolte denir tabi ki dekolte kadının her yerini açması değildir. Dekolteli kıyafet seçiminin ve dekolte ile makyaj uyumunun da belli başlı bazı şekil ve kuralları vardır.

Bunları kısaca iki üç başlıkta toplayacak olursak; öncelikle dekolteli bir kıyafet seçerken vücudumuzun güzel olan ve dikkat çekmesini istediğimiz kısmını iyi belirlemeliyiz ve göze abes gelmeyecek şekilde bir dekolteli kıyafet seçmeliyiz.

Örneğin sarkık ve çok büyük göğüslü bir bayansanız göğüs dekoltesi sizde hiç hoş durmayacaktır çekicilikten öte size itici bir tarz ve hava katacaktır. Bu durum kalın bacaklı bir bayanın derin yırtmaçlı bir elbise yada etek giymesi veya düz bir sırtı olup sırt dekolteli kıyafet seçen bayanlar içinde geçerlidir.

Her şey yerinde ve kararında güzeldir bir bayanın bunu asla aklından çıkartmaması gerekir. Mesela kıyafetinizde göğüs dekoltesi varsa sırt dekoltesi olmamalı yada sırt dekoltesi varsa daha kapalı yakalı bir kıyafet tercih etmeliyiz.

Normalden fazla açık bir kıyafet tercih ediyorsak makyajımızı daha sade tutmalıyız veya tam tersi durumda daha canlı bir makyaj yapılmalıdır, dekolte ve makyaj uyumunda mümkün olduğunca zıtlıklar kullanılmalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder