Etek seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

payetli mini etek
Her kıyafette olduğu gibi etek seçerken de önce kendi vücut şeklimize uygun olan eteği tercih etmeliyiz. Moda olan her etek modeli bize yakışacak diye bir kural yok bunu asla unutmamamız gerekir.


Örneğin;Bacaklarımız kalınsa mini etek giymek bizde istediğimiz etkiyi yaratmayabilir mini etek yerine uzun dökümlü salaş etekler sizde çok daha güzel ve etkileyici duracaktır.

Kalçalarınız geniş ise yüksek bel belden volanlı etekler sizi olduğunuzdan daha geniş gösterecektir. Bu yüzden etek seçimi yaparken her zaman vücudunuzun iyi taraflarını ön plana çıkarıp göze hoş gelmeyen kusurlu gördüğünüz taraflarını geri plana çekecek şekilde tercihler yapmalıyız.

Desenleri ve renkleri birer ilizyon olarak kullanabiliriz. Koyu renkler her zaman bizi olduğumuzdan daha ince gösterir. Açık renkler ise daha geniş ve kilolu gösterecektir. Vücudunuzda bölgesel bir fazlalık olduğunu düşünüyorsanız örneğin kalçalarınızda; o zaman eteğinizi koyu renk seçip üstünüze açık renk bir bluz giyebilirsiniz.

Şayet göğüs kısmınız genişse o zaman bluzunuzda düz renkleri tercih edip eteğinizde desenli yada açık renk bir kumaşı tercih ederek dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder