Kış mevsiminde saçlarımızın bakımını nasıl yapmalıyız?

saç bakımı
Yaz mevsiminde güneşin etkisiyle saçlarımız bir hayli yıpranmaktadır fakat saçlarımız en az yaz mevsimindeki kadar kış mevsiminde de yıpranır.

Kış mevsiminin soğuk havası ve rüzgarı saçlarımızda olumsuz etkilere neden olmaktadır.Kışın saçlarımız yaza göre daha çok kurur hem soğuk hava ve rüzgar hemde kapalı mekanlardaki ısıtma sistemlerinin ortamın nemini almasından dolayı ortamdaki kuru hava saçlarımızın kurmasına ve gevrekleşmesine neden olur dolayısıyla kışın saçlarımız daha fazla nemlenmeye ihtiyaç duyar.

Saçlarımıza ihtiyacı olan nemi kazandırabilmemiz için en az haftada bir defa nem maskesi yapmak oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca saçlarımızın dış etkenlerden daha az etkilenmesini sağlamak için dışarıya çıkarken saçlarımızı bir bere yada eşarpla korumak saçlarımız için faydalıdır.

Kışın saç temizliğinde çok sıcak olmayan su kullanılmalıdır, bunun yanı sıra saçımızın bakımı için bir nem maskesi ve bakım maskesi belirli aralıklarla kullanılmalıdır. Ayrıca saçımıza kullanacağımız spreylerin fazla alkol içermemesine özen göstermeliyiz çünkü alkol içeriği yine saçlarımızı kurutucu etki gösterecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder