Büyük Bedenli Hanımlar İçin Stil Önerileri

Büyük Bedenli Hanımlar İçin Stil Önerileri
Kilo fazlalığı olan ve büyük beden kıyafet giyen hanımlar kıyafet seçiminde oldukça zorlanmaktalar eğer sizde büyük beden giyiyorsanız alışverişe çıkmadan önce büyük bedenli hanımlara özel stil önerilerimizi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.


Kuraları  kaldırın:
Kendinize bir takım kurallar koyarak kendinizi belli bir kalıba sokup kısıtlamaktan biran evvel vaz geçiniz.Unutmayınki sizin sadece kilo fazlalığınız var ve buda dünyanın sonu değil kendinizi bu şekilde sevin ve kilo problemi olmayan hanımlarkadar sizede yakışacak kıyafetlerin olduğunu aklınızdan çıkartmayın.

Dikkatleri kusursuz bölgelere çekin:
Kıyafetlerinizi seçerken vücut kusurlarınızı kapatacak ve vücudunuzun göze daha hoş gelen bölgelerini öne çıkaracak kıyafetler seçmeye özen gösterin.Vücut kusurlarınızı çok fazla kapatamıyorsanız bile güzel olan bölgeleri ön plana çıkarttığınızda dikkatler o bölgeye yoğunlaşacağından sorunlu olan bölge geri planda kalacaktır.

Giyinirken vücut tipinizi göz önünde bulundurun:
Kilolu olmakta kişiden kişiye farklılık göstermektedir herkezin vücut şekli farklıdır örneğin:Bazı bayanların sadece göbek kısmında, bazılarının basenlerinde, bazılarınında tüm bedeninde orantılı biçimde kilo fazlalıkları bulunmaktadır.Bu durumda yapılacak en iyi şey yine kilo fazlalığının olmadığı bölgeleri daha göz önünde bulunduracak kıyafetleri tercih etmektir.

Aksesur kullanmayı ihmal etmeyin:
Kıyafetlerinizi aksesuarlarla zenginleştirmeyi ihmal etmeyin ve mutlaka abartılı olmayacak şekilde takı kullanınız aksesuar ve takıların  kilonuzu kamufle etmenizde kurtarıcınız olabileceğini unutmayın.

Renkli giyinmeye özen verin:
Birçok kilolu bayan kendisine renkli kıyafetin yakışmadığını düşünür ve sürekli koyu ve mat renkleri tercih eder dolayısı ile buda kişinin kendini kötü hissetmesinde oldukça büyük rol oynar. Bu durumdan bir an evvel vaz geçin ve kendinizie canlı renklerde en az birkaç parça kıyafet alın ayrıca vücudunuzda vurgulamak istediğiniz bölgede renkli akseuarlar kullanarak o bölgeyi daha fazla ön plana çıkartabilirsiniz.

Takın takıştırın kendinize yakıştırın:
Aksesuar seçimine ve kıyafetlerinizi kombinlemekte yaratıcı olun kombin hazırlarken sadece kıyafetleri ve aksesurları yanyana getirerek karar vermeyin bunun yerine aynanın karşısında biraz daha fazla zaman geçirmeyi göze alarak kıyafetlerinizi birbiriyle deneyerek kombin oluşturun kimbilir belkide en uymaz dediiniz kıyafetler size çok yakışacaktır.

Kendinizi sürekli yenileyin:
Belli bir stil ve tarzda giyinmekten artık vaz geçin ve kendinizi sürekli yenileyin mesela kalasik kıyafetlerinizi yeni aldığınız bir kaç parça ile kombinleyin değişk bluzlar, etekler veya elbiseler alın kendinizi yenilemek için illaki çok pahalı kıyafetler almanızda gerekmez bunu çok daha hesaplı birşekilde yapabilirsiniz örneğin pazarlarda hiç ummadığınızkadar şık kıyafetlerle karşılaşabilirsiniz yada indirimleri takip ederek çok şık kıyafetlere sahip olabilirsiniz yeterki yapmak isteyin bir şekilde bu işi başarabilirsiniz.

Desenlere dikkat edin:
Desen seçiminde çok dikkatli olmalısınız ve yine vücut tipinize desen seçmelisiniz eğer basenlerinizde fazlalığınız var ise boyuna çizgilerden uzak durmalısınız ve tüm kilo problemi olanların büyük desenlerden uzak durmaları küçük desenli kıyafetler tercih etmeleri gerekmektedir.

Sokağa çıkın:
En az iyi giyinmekkkadar sosyal hayatınızada önem vermeyi ihmal etmeyiniz.Kilo fazlalığı olan hanımların bir çoğu ne yazıkki sokağa pek fazla çıkmak istemezler ya eve kapanırlar yada çok az sokağa çıkarlar.Artık bu alışkanlığınızdan vaz geçmelisiniz sokağa çıkmak yürümek eğlenmek ve bol bol gülmek inanın size çok iyi gelecek sürekli haraket halinde olmak kilo probleminizide büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder