Kahverengi Gözler İçin Makyaj İp Uçları

Kahverengi Gözler İçin Makyaj İp UçlarıKahverengi gözlere sahip olmak düşünüldüğü gibi bayanlar için bir dezavantaj değil tam aksine bir avantajdır renkli gözlerin aksine hemen her ten ve saç rengine uyumludur bu nedenle makyajıda diğer gözlere göre daha kolaydır.

Doğru makyaj teknikleri kullanıldığında kahverengi gözleriniz tahmin ettiğinizden çok daha etkileyici ve dikkat çekici görünecektir.Kahverengi gözler açık kahve, koyu kahve, ve orta kahverengi olarak üç gruba ayrılır ve hepsi için farklı makyaj teknikleri ve renkleri kullanılır.

Kahverengi Gözler İçin Makyaj İp Uçları
Koyu Kahverengi Gözler
Nerdeyse siyaha yakın bir renktir ve oldukça sert görünür bu sert görünüşü biraz yumuşatmak için açık renkleri tercih edebilirsiniz.
Kahverengi Gözler İçin Makyaj İp Uçları

Orta Kahverengi Gözler
Altın sarısı, mor ve pastel renkleri tercih edebilirsiniz özellikle yeşil, koyu kahverengi gözlerde muhteşem durur.Biraz romantik ve farklı bir görüntü elde etmek için birden fazla renk tercih edebilirsiniz.
Kahverengi Gözler İçin Makyaj İp Uçları

Açık Kahverengi Gözler
Açık kahve rengi gözlerinize makyaj yaparken dikkat edeceğiniz en önemli husus seçtiğiniz göz makyajı renginin gözlerinizi sönük ve mat göstermemesi.Bu durumu önlemek için olabildiğince açık ve ışıltılı renkleri ve hatta pastel veya simli renklerdeki göz kalemi ve eyelinerleride tercih edebilirsiniz.Açık kahve rengi bir göze sahipseniz siyah ve koyu kahve rengi makyajdan uzak durmalısınız.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder