Cildi Yenileyen Bakım Yağları

Cildi Yenileyen Bakım Yağları
Cildi güzelleştirmek için zaman zaman bakım yağlarına başvururuz. Piyasada o kadar çeşit yağ var ki seçerken kararsız kalırız. Hangi yağ gözenekleri tıkar? Hangisi cildimizi bebek teni gibi pürüzsüz yapar? Doğal yağlar saçları gürleştirmekten tutun da cildi yenilemeye kadar birçok özelliğe sahip. Gelin biz bugün cildimizi yenileyen tarafı seçelim...

Nane doğanın bize sunduğu mucizelerdendir. Çok iyi bir cilt canlandırıcı ve yenileyici olma özelliği taşır. Nane yağı ciltteki yağ üretimini dengeler. Bu anlamda yağlı cilt problemi olanlar özellikle nane yağına yönelebilirler.

Çay ağacı yağı cilt dengesini yerine getiren yağlardan biridir. Ağır aknelerin tedavisinde kullanılır. Kullanmadan önce doktora danışılmalıdır ve cilt tipine uygun olan çeşidi seçilmelidir.

Argan yağını hepimiz en az bir defa duymuşuzdur. Şöhreti aldı başını gitti. Bunu da fazlasıyla hak ediyor. İçerdiği E vitamini ve antioksidanlar cildi yeniliyor. Argan yağı kullananların cildinin daha geç kırıştığı karşı konulamaz bir gerçek.

Zeytinyağı sadece yemeklerin değil cildimizin de kahramanıdır. Özellikle kuru ciltler için harika bir nemlendiricidir. Bir parça pamuğa sürerek uygulayacağınız zeytinyağı cildi besler ve canlılığını geri kazandırır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder