Ev Yapımı Saç Uzatma Maskesi

Saçlarımız bizim en kıymetli hazinemizdir. Onları korumak için dengeli beslenmeliyiz. Dengeli yediklerimiz abur cubur olmasın sakın! Sebze meyve yemenin yanında saçları dıştan da beslemek şart. Kökleri mineral ve protein yönünden yeterince güçlenmezse dökülmesi kaçınılmaz olur. İşte bunun için evde uygulayabileceğiniz harika bir saç maskesi tarifim var!

Malzemeler
- 1 adet yumurta
- 1 çay kaşığı limon
- Yarım bardak yağsız süt
- 2 tatlı kaşığı zeytinyağı
- 1 çay kaşığı badem yağı

Malzemeleri mümkünse cam bir kasenin içine alıp karıştırın. Uygulama fırçanızın temiz olduğundan emin olun. Maskeyi saç ve saç diplerine fırça yardımıyla nazikçe uygulayın. Akmaması ve daha iyi etki etmesi için kafanıza bone geçirin. Yaklaşık 15-20 dakika beklettikten sonra duşa girin ve şampuan yardımıyla yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Yumurta demir, fosfor, çinko ve selenyum içerir. Bu sebepten saç için mucize gıdalardan biridir. Süt ve zeytinyağı nem dengesini sağlamak için kullanılır. Badem yağı ise içerdiği vitaminler sayesinde diplerin beslenmesine katkıda bulunur. Kullandığınız malzemelerin taze olmasına özen gösterin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder