Hangi vücut tipine sahipsiniz?

Hangi vücut tipine sahipsiniz
Hayatımız doğru kıyafet seçiminin öneminden ve fazla kilolarımızdan bahsetmekle geçiyor. Buraya kadar hepsi doğru. İnsan en güzel kendine yakışanı taşıyabiliyor. Ancak bu yalnızca doğru giyim tercihlerine bağlı değil. Ten renginizde şahane duran bir elbise vücut tipinizi korkunç gösterebilir. O yüzden iyisi mi gelin bedenimizi tanıyalım...

Kalın bir bel bölgesi, dolgun göğüsler ve karnınızla aynı genişlikte basenlere mi sahipsiniz? İşte gerçek bir elma tipi! Sizin kilolarınız özellikle bel bölgenizde yoğunlaşır. Yediklerinize dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde erken yaşta sarkmalar yaşayabilirsiniz.


Kalçalarınız ve göğüsleriniz dolgun fakat bel bölgeniz ince mi? Muhteşem! Siz gerçek bir kum saatisiniz. Erkeklerin en beğendiği vücut tiplerinden biridir. Uzun yıllar ünlülerin çoğunda da görülen vücut tipi ilgiyi hep üstünde toplamıştır. Özellikle bel bölgenizin ince kalması için egzersizler yapmalısınız.

Kısa bir gövde, küçük kalçayla göğüsler ve uzun bacaklara mı sahipsiniz? Çilek tipi vücuda sahipsiniz demektir. Üst bölgenizi çalıştıracak egzersizlere ağırlık vermelisiniz. Karın çevresi ve bel simidi bölgesinin formuna özen göstermelisiniz.

Göbek ve basenlerde yoğunlaşan kilolar ve dar bir üst bölge mi? Türkiye'de en yaygın vücut tiplerinden biri olan armut tipine sahipsiniz. Hangimiz değiliz ki? Küçük porsiyonlar, yağsız yemekler ve sebze ağırlıklı beslenme sizin için ideal olur. Sporu da hayatınızdan asla eksik etmemelisiniz. Daima fit kalmanın tek yolu budur.

Sevgiyle kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder