Sağlıklı Ve Uzun Tırnaklara Sahip Olma Yolları

Sağlıklı Ve Uzun Tırnaklara Sahip Olma Yolları
Günün telaşına kapılırken ellerimizi hoyratça yoruyoruz. Sıcak güneşin altında, soğuk ayazın kollarında ve bulaşıkların telaşında ellerimiz yıpranıyor. Hayatın her geçen gün yoğun hale geldiğini biliyoruz. Ancak bakımlı olmak her zaman mümkün. Gelin bakımlı olmaya ellerimizden başlayalım!

Bulaşık yıkarken eldiven kullanın. Bu sadece bulaşıkta geçerli değil. Uzun süre kimyasal ve su altında kalan tırnaklar yumuşar, zarar görür. Üstelik bayıla bayıla aldığınız ojenin rengi de solar gider.

Renkli ojeler, keskin asetonlar ve diğerleri.. Tırnaklarımızı sevdiğimizi kimse inkar edemez. Ama tırnaklarımızın bakım ürünlerine de ihtiyacı var. Haftada bir kez o ürünlerle tırnaklarımıza masaj yapmak harika sonuçlar doğurur.

B vitamini içeren besinlere yönelin. Tıpkı saçta olduğu gibi tırnakların da biotine ihtiyacı var. Düzenli uykuyla da desteklerseniz ellerinizin sağlıklı olması kaçınılmaz olur.

Tırnaklarımız kırılırsa ne olur? Bütün günümüz kabus olur. O tırnak bir yerimizi çizebilir ya da elbisemizin kenarına takılabilir. En iyisi çantamızda küçük bir törpü bulundurmak.

Tıpkı yüz makyajında olduğu gibi ellerinizde de renklere önem verin. Ten renginize yakışmayan ojeler ellerinizi çirkin gösterebilir. Tabiki bunda parmak boyu da önemli...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder