Yaz Geceleri İçin Makyaj Önerileri

Yaz Geceleri İçin Makyaj Önerileri
Yaz gecelerinin parlak yıldızları gözlerinizi süslerken güzelliğimiz daha fazla önem kazanır. Gece makyajında ise daha özenli olmak isteriz. Kimileri ışıltılı renkleri seçer, kimileri günlük makyajın canlandırılmış hâlini ister. Makyajda mevsimsel değişiklikleri göz önünde bulundurmalısınız. Gerisi çok daha kolay olacak.

Yüz şekliniz de gece makyajının önemli unsurlarındandır. Kemikli bir yüze sahip olanlarla yuvarlak yüze sahip olanların makyajı bir olmayacaktır. Örneğin bronz tene sahip olanlar parlak renkler yerine daha mat ancak belirgin renkleri seçmeliler. Açık tenliler şeftali ve leylak tonlarında karar kılmalı. Yuvarlak yüz hatları olanlar yüzü keskinleştirmek için elmacık kemikleri üzerinde çalışmalılar. Uzun ve kemikli yüzü olanlar ise çene ve burun ağırlıklı bir makyajla yuvarlaklık sağlamalılar.

Yazın güneşe çok daha fazla maruz kalırız. Bu yüzden en önemlisi güneşin zararlı ışınlarından koruyucu bir nemlendirici edinmektir. Yazın cildin yağlanması artar ve nefes alışı zorlaşır. Bu yüzden cildi tıkamayacak şekilde hafif fakat ışıltılı bir gece makyajı uygun olur.

Gözlerinizin iç kısmına beyaz ve bitiş çizgisine siyah kalem çekmek bakışlarınıza derinlik kazandırır. Ayrıca elmacık kemiklerinizin üstüne de aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Bunu yapmak fotoğraflarda çok daha dinamik ve canlı görünmenizi sağlar. Göz pınarlarınıza sedefli far uygularsanız bakışlarınız parlaklık kazanır. Takma kirpikler gece makyajınıza canlılık katacaktır. Ancak bunu kullanmadan önce bir alerji testinden geçmenizde fayda var. Zira gözün hassasiyet derecesine bağlı olarak enfeksiyon kapma tehlikesi olabilir.

Yaz gecesi için makyaj tercihinde gidilecek yerin de önemi büyüktür. Bir düğüne ya da davete gidiliyorsa gölgeli bir makyaj fazlasıyla şık durur. Sade bir akşam yemeğiyse eğer, makyajın dozunu azaltmakta fayda var. Akmalara karşı hazırlıklı olmalısınız. Güzelliğin mevsimi yoktur. Yeter ki içinizdeki ışıltıyı yitirmeyin...

gece makyajı
Yaz geceleri için çekici makyaj örnekleri
gece makyajı
Yaz geceleri için Seksi gece makyajı
Gece Makyajı
Yaz geceleri için feminen gece makyajı
Gece Makyajı
Yaz geceleri için baştan çıkarıcı gece makyajı
Gece Makyajı
Yaz geceleri için dumanlı göz makyajı
Gece Makyajı
Yaz geceleri için asi gece makyajı
Gece Makyajı
Yaz geceleri için sempatik gece makyajı
Gece Makyajı
Yaz geceleri için en güzel gece makyajı örnekleri
Gece Makyajı
Yaz geceleri için kedi gözü makyajı
Gece Makyajı
Yaz geceleri için hafif tonlarda gece makyajı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder