Zor Şekillenen Saçlara Şekil Vermenin Püf Noktaları

saç şekillendirme
Duştan sonra şekillenmeyen saçlar baş belasıdır. Acil yetişilecek yerler ve yaşanacak bir hayat varken saçlara vakit ayırmak zor iştir. Ama bunu kontrol altına almak zor değil. Doğru taktiklerle zamandan da sabırdan da tasarruf edebilirsiniz.

Kuru saçları nemlendirin. Bu hayati bir kuraldır. Nemlenmeyen saç elektriklenir ve kabarır. Saç tipinize ve en önemlisi cildinize uygun bir nemlendirici seçin. Bunu özellikle banyodan sonra uygulamak fark yaratacaktır.

Doğru yatış pozisyonu önemlidir. Duştan sonra rastgele kendimizi yatağa atarız. Ama yanlış işte. Bu sorunlardan kurtulmak için saçlarımızı örmek de mantıklı bir çözümdür. Ama en güzeli yatış biçimimizi düzeltmek. Hem böylece kırışıklıklarımızdan da kurtulabiliriz.

Saç köpüğü yerine saç jeli tercih edin. Nispeten saçlarınız daha yumuşak kalacaktır. İşin aslı hiçbir kimyasalı tavsiye etmiyorum. Ama onlar olmadan da hız kazanmak çok zor. İyisi mi biz ürünlerin içeriğini kontrol ederek en az zararlı olanı seçelim.

Saçlarımız dağıldıysa bunu fırsata çevirebiliriz. Nasıl mı? Şık bir topuzla! Bunu duyunca sakın gergin bir topuz denemeyin. Kabarmalar bu hoş yapıyı bozabilir. En güzeli dağınık topuz tercih etmek. Böylece dağınıklığı mucizeye çevirmemiz de kolaylaşmış olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder