Kusursuz Gelin Makyajının Püf Noktaları

Kusursuz Gelin Makyajının Püf Noktaları
Her kadın küçük bir çocukken görkemli bir prensese dönüşeceği günü rüyalarında yaşar. O gün gerçekleşecek her detayı hayalinde bin kez kurar. Gelinliğim kabarık mı olacak? Saçlarım istediğim kadar güzel görünecek mi? Ya ayakkabılarım? Erkekler bazen bu yoğun telaştan sıkılırlar. Oysa ki sünnet törenine bile sırtında pelerini, elinde asasıyla giden erkekler kadınlara böylesi bir günü borçludur.

Peki bir gelini gözlerde zirveye taşıyan en önemli şeylerden biri nedir? Elbette ki makyajı... İyi yapılmış bir makyajla romantik bir filmin esas karakteri olabilirsiniz. Kötü bir makyaj ise yıllar sonra düğün fotoğraflarınıza küsmenize yol açabilir. Gelin makyajının püf noktalarını birlikte öğrenelim mi?

Güne kesinlikle pozitif başlayın. Mideyi yormayacak bir kahvaltıdan güzeli yoktur. Gelin makyajında ise gelinliğinizin modeline, düğün mekanına, saç ve ten renginize dikkat etmelisiniz. Şayet kır düğünüyse daha doğal, salon düğünüyse daha iddialı bir makyaj tercih edebilirsiniz. Makyajınız yapılırken daima neşeli şarkılar dinleyin. Hem cildiniz hem de ruhunuz dinlenecektir.

Sadelik her zaman mükemmel olandır. Makyajın altın kuralı ise pürüzsüz bir cilttir. Bu sebepten uygulayacağınız fondöten ve pudralar büyük önem taşır. Mümkünse toz pudraları tercih etmeyin. Çünkü toz ürünler cildinizi daima yaşlı gösterir. Bunun yerine krem yapısında olan fondötenleri tercih edebilirsiniz.

Fondöten sürüldüğünde cildinizde tabaka halinde kalmadığından emin olmalısınız. Zira makyajın zemini en önemlisidir. Cildin pürüzsüzlüğü için düğünden bir ay önce cilt bakımı yaptırmanız da yararlı olacaktır. Makyajın zemini uygulanmadan önce cildi iyice nemlendirmek gerekir. Cildiniz yağlı ise bu sizi korkutmasın. Yağlı ciltler için faydalı su bazlı nemlendiriciler de piyasada mevcut. Böylece hem cildiniz makyaj sebebiyle yorulmaz hem de makyajınızın kalıcılığı artar. Hayatınızın en özel gününün bir masal tadında yaşanması dileğiyle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder