Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma Yolları

Makyaj Malzemeleri
Cildimiz en değerli giysimiz mortosuyla yola çıktık, ama bir şey unuttuk. Cildimize ışıltı veren makyaj malzemelerimize iyi bakmayı! Onlar kirliyse, biz de çirkiniz. Onlar eskisiyse, taze kalamayız. O yüzden gelin makyaj malzemelerimizin ömrünü uzatmanın yollarını öğrenelim. Böylece cüzdanımızı da eskitmeyelim...

Sıcaklar rujların düşmanıdır. Kırılan rujunu eline alıp ocakta ısıt. Tabii elini yakmamaya dikkat etmemelisin. Birkaç saniye sonra kutudaki rujun üstüne yapıştır ve yapışan yeri yine ısıya tut. Birkaç dakika dondurucuda beklettikten sonra kullanabilirsin.

Bitmiş fondötenlerin asla tamamen bitmemiştir. Onları ikiye kes ve kozmetikçilerde kolaylıkla bulabileceğin minik kutulara ıspatula yardımıyla doldur. Bir süre iş görecektir.

Bitmek üzere olan maskaralarına damlatacağınız birkaç damla lens solüsyonu, onları bir süre daha kullanmanı sağlar.

Göz makyajının akması demek daha çok makyaj malzemesi harcamak demektir. Bunu en baştan çözmek için göz makyajından önce baz kullanmalısın.

Makyaj süngerleri bir süre sonra bakteri yuvası haline gelir. Üstüne dökeceğin bir iki damla sıvı sabunla kolayca yıkayabilirsin. Temiz malzeme temiz cilt demektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder