Seksi Ruj Sürmenin İncelikleri

Seksi Ruj Sürmenin İncelikleri
Dudaklarımız yüzümüzün en belirgin, en dikkat çekici ve en etkileyici noktalarından biridir. Haliyle tenimize ve yüz hatlarımıza en uygun ruju seçmeliyiz. Bunu başardıktan sonra ise yapmamız gereken tek önemli şey var. Ruju bir resim tuvaline sürer gibi özenle ve incelikle dudaklarımıza sürmek... Nasıl mı?

Ruju sürerken asla dudaklarınızı büzmeyin. Her zaman gergin tutmaya özen gösterin. Büzdüğünüz dudaklarınız sevimli gibi görünse de ruj tam yedirilemeyeceği için çatlaklar oluşacaktır.

Koyu tenliyseniz soluk renkleri değil kahve tonlarını tercih etmelisiniz. Bunlar bakışlarınızdaki vurguyu arttıracaktır. Dudak ve gözler arasındaki denge de kolaylıkla ayarlanacaktır.

Ruj alırken dudaklarınızda değil parmak uçlarınızda deneyin. Dudaklarımıza benzeyen en önemli bölge parmak uçlarımızdır çünkü. Herkes için harika bir kırmızı ruj vardır. Ama sakın pakete aldanmayın, deneyerek almayı görev bilin.

Parlak dudakların sırrı sadece parlatıcıdan geçmez. Mat rujunuzu sürdükten sonra parlak bir farınızdan bir tutam dudaklarınıza yedirin. Çok daha doğal bir ışıltı kazandıracaktır.


İnce dudakları olanlar koyu tonlarla vedalaşmalı. Daha canlı ve baskın renklere yönelmek dudakların vurgusunu ön plana çıkarır. Büyük dudaklarından huzursuz olanlar ise koyu kahve tonlarla geri plana çekebilirler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder