Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Güneş Gözlüğü Seçimi
Güneşin zararlı ışıkları sadece cildimize değil gözlerimize de zarar veri .Bu yüzden kendimizi korumaya sadece güneş kremleri yetmez. Güneş gözlüğü yaz mevsiminin en büyük kurtarıcılarındandır. Ama herkes yüzüne uygun gözlüğü seçemez. Bu da yüz şeklini kötü göstermemize sebep olur. Gelin biz bugün yüzümüzün sesine kulak verelim ve doğru şekli seçelim...

Kare yüz şekline sahipseniz ilk amacınız yüz hatlarınızı yumuşatmak olmalı. Çerçevelerde yuvarlak olanları tercih edin. Gözlük sapının ince nispeten daha ince olmasına özen gösterin. Cat Eye denilen gözlük modelleri de sizin için biçilmiş kaftan demektir.

Dar bir alnınız ve geniş bir çene yapınız varsa üçgen yüz şekline sahipsiniz demektir. Desenli gözlüklerin tamamından uzak durmalısınız. Şakaklarınızla aynı genişlikte olan, alt çerçevesi bulunmayan gözlükleri seçin.

Oval yüz şekline sahipseniz dengeli olması nedeniyle ideal yüz şekli olarak tanımlanan gruba dahilsiniz demektir. Bu doğal orantıyı bozacak çerçevelerden uzak durun. Yüzünüzün en geniş kısmı kadar olan çerçeveler sizin için uygundur. Gözlük sapı da ne çok alçak ne de çok yüksek olmamalı.


Kalp yüz şekli olanlar geniş bir alına sahiptirler. Bu noktada asıl amacınız geniş alnınızı dar göstermek olmalı. Desenli ve kalın çerçeveli modelleri yamacınıza yanaştırmayın. Yüz hatlarınıza dikkat çekmek mantıklı bir seçim olmaz. Alçak saplı modeller ise daha dengeli bir görüntü oluşturacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder