Tiffany Halı Modelleri ve Halı Kullanımı

Tiffany Halı 2012 Halı Modelleri ve Desenleri
Tiffany Halı'nın 2012 koleksiyonu'ndaki trend desenlerle yaşam alanlarınıza farklı bir estetik ve boyut kazandırın.

Teknolojinin son imkanları ile dokunan modellerin ve profesyonel bir ekip tarafından tasarlanan desenlerin bir ürünü olan Tiffany Halı uzun yıllar sürecek bir birliktelik için karşınızda... Halı modasına yön ve ilham vermek, orijinal fikirler ve desenlerle sektörün trendlerin i belirlemek, evinizin dekorasyon anlayışına farklı desen ve serilerle cevap vermek Tiffany Halı’nın en önde gelen hedefleri...

Farklı zevklere hitap eden farklı modeller, estetik ve kullanım kolaylıklarını bir araya getiren özellikler, kaliteli ve çarpıcı malzemelerin oluşturduğu güzellikler Tiffany Halı ile tüketicilerin ayaklarının altına seriliyor.
Halı Kullanım Kılavuzu
Halılarınız evdeki yoğunluktan etkilenmesin! :
Evde her noktanın kullanım yoğunluğu farklıdır. Özellikle düz ve açık renkli halılar yoğun kullanılan odalarda daha fazla yıpranabilir. Bu durumun önüne geçmek için halılarınızın yerlerini belirli aralıklarla değiştirebilirsiniz.
Halınızı dış etkenlerden koruyun :


Halı havının uzun süre doğrudan güneş ışığı alması durumunda renklerde deformasyon meydana gelebilir. Güneş ışığını doğrudan alan yerlerde halının yerini sık sık değiştirerek veya güneş ışığı alınan saatlerde  perdelerinizi kapalı tutarak bu durumun önüne geçebilirsiniz.
Halıda desen kullanımının püf noktaları :

Desenli halıların yanlış bir inanışla, mekanı olduğundan I daha karışık ve küçük I göstereceği düşünülür. Bir noktada mobilyalar ile duvar kağıdının da desenlerini ve renklerini göz önünde bulundurmak gerekir. Geometrik desenler, mekanda derinlik hissini pekiştirerek, alanın daha büyük algılanmasını sağlar. Desenli halı seçerken mekandaki renkleri tamamlayan renk tonlarındaki desenler tercih edilmelidir.
Oturma odası:
Aktivite ve trafiğin en yoğun olduğu alanlardan biri olan oturma odalarında, gevşek dokulu haltlar çok çabuk yıpranabildiği için sıkı dokulu ama aynı zamanda konfor hissini uyandıran yumuşak yüzeyli halılar tercih edilebilir. Açık renkler mekanı daha havadar gösterir. Öte taraftan desenli bir halıdaki lekeleri de kolaylıkla gizleyebilirsiniz.
Yatak odasına halı seçerken :
Çok nadir kullanılan yatak odalarında, konfor faktörü ön plana çıkıyor. Bu da kullanım açısından lüks segmentteki iplik ve dokuma türlerinin tercihini mümkün kılıyor. İpek ve saf yün halılar artık yatak odalarında da sıklıkla kullanılabiliyor. Ayrıca dokulu ve shaggy halılar da bu mekanlar için doğru birer seçim olabilir
Halılar nasıl kurutulmalı? :
Halı temizlendikten sonra kısa sürede kurutulmalı, asla nemli bırakılmamalıdır. Halı ıslak bırakılırsa küflenmelerden kaynaklanan deformasyonlar olabilir. Halının üzerine dökülen sıvılar da vakit kaybetmeden emici bez, kağıt havlu veya elektrikli süpürge aracılığıyla halı yüzeyinden temizlenmelidir.
Halı ve aksesuarlar :
Halılar yaşam alanlarında en fazla yer kaplayan dekorasyon malzemeleridir. Odalarınızın dekorasyonunda halılarınızın renkleri ve özellikleri ile ilintili ufak objeler kullanmak güzel ve şık bir bütünlük sağlayacaktır. Tiffany Halı koleksiyonunda bulabileceğiniz simli veya çarpıcı renklere sahip modelleri, aynı tarzlardaki aksesuarlar da kombine edebilirsiniz.
Halı bakımı :
Halı temizlenirken çırpılmalı, dövülmeli, tercihen güçlü bir elektrikli süpürge ile gün aşırı temizlenmelidir. Halının çeşidi ne olursa olsun yüzeyine 50°C üzerindeki herhangi bir maddenin temas ettirilmemesi de unutulmaması gereken bir noktadır.
Vazgeçilmez halı deseni:
Renk ve dokularıyla şehirli kimliğini taşıyan modern klasik halılar kimi zaman geometrik form ve şekillerin öne çıktığı desenlerde, kimi zaman ise stilize desenlerde kendini gösterir. Bu yılın modasında metalik tonları ve çarpıcı renkleri ile göze çarpan bu desenleri Tiffany serilerinde bulabilirsiniz.
Halıda renk secimi:
Nasıl bir halı almanız gerektiği, halıyı nasıl  kullanmak istediğinize göre değişir. Eğer  halınızı bir arka plan öğesi olarak kullanmak ya da evinizin dekorasyonuna fon oluşturacak şekilde değerlendirmek istiyorsanız krem rengi, bej ve toprak tonlarında ki halıları tercih edebilirsiniz. Eğer tercihiniz dikkat çeken ve evinizin odak noktasını oluşturan bir halıdan yana ise bordo, siyah, kırmızı ve bunun gibi çarpıcı renkleri kullanmaktan kaçınmayın.
Daha uzun ömürlü halılar için :
Halınızı uzun yıllar kullanabilmek istiyorsanız, taşınırken veya muhafaza ederken kesinlikle katlamayın. Halınızı dokuma yönünde rulo halinde taşımaya ve saklamaya özen gösterin. Kesik elyafla üretilmiş halılarda bir miktar tüy dökülmesi kaçınılmazdır. Bunun önüne geçmek için ise elektrikli süpürge kullanın.
Çocuklarınız için hijyen, güvenlik ve eğlence :
Özellikle çocuk odası ve oyun oynadıkları alanlarda hijyen çok önemlidir. Halınızın temizliğini her zaman halı şampuanı ve halı yıkama makinesi ile yapmanız gerekir. Farklı kimyasallar çocuklarınız ve halılarınız için tehlikeli olabilir. Tiffany çocuk halıları jel zemini sayesinde kaymayan güvenli bir kullanım sağlar ve  Hello Kitty, Roary The Racing Car, Şirinler ve Bakugan desenleri ile çocuklarınızı eğlendirir.

Tiffany Halı 2012 Desenleri ve  Modelleri

Tiffany Halı 2012 Desenleri ve  Modelleri

Tiffany Halı 2012 Desenleri ve  Modelleri

Tiffany Halı 2012 Desenleri ve  Modelleri

Tiffany Halı 2012 Desenleri ve  Modelleri

Tiffany Halı 2012 Halı Modelleri ve Desenleri

Tiffany Halı 2012 Halı Modelleri ve Desenleri

Tiffany Halı 2012 Halı Modelleri ve Desenleri

Tiffany Halı 2012 Halı Modelleri ve Desenleri

Tiffany Halı 2012 Halı Modelleri ve Desenleri

Tiffany Halı 2012 Halı Modelleri ve Desenleri

Tiffany Halı 2012 Halı Modelleri ve Desenleri


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder